Wentylatory przemysłowe

Tę stronę oceniły już 34 osoby.
Średnia ocen to 4.68 na 5 możliwych.
Brak oceny

Profesjonalne wentylatory przemysłowe

Jako przedsiębiorstwo techniczno-handlowe jesteśmy producentem i dystrybutorem wysokiej jakości stalowych wentylatorów przemysłowych oraz innych skomplikowanych spawanych konstrukcji stalowych oraz komponentów dla przemysłu, budownictwa, energetyki i ochrony środowiska.

Przy produkcji wentylatorów przemysłowych ściśle współpracujemy z niemieckim gigantem tej branży, firmą PollrichDLK.

Zastosowanie wentylatora przemysłowego

Wentylator przemysłowy filtruje, tłoczy i zasysa zanieczyszczone powietrze przez całą dobę w różnego rodzaju miejscach takich jak hale produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej (w aquaparkach, podziemnych garażach i galeriach handlowych).

Podstawowym zastosowaniem wentylatora przemysłowego jest oczywiście wentylacja obiektów przemysłowych, jednak, w zależności od konstrukcji, może być również stosowany do:

  • oddymiania – w tym celu wykorzystuje się specjalistyczne wentylatory oddymiające kanałowe lub dachowe, a także wentylatory strumieniowe,
  • chłodzenia – zarówno osób, pracujących na hali przemysłowej, jak i szybko nagrzewających się maszyn na liniach produkcyjnych,
  • osuszania, przede wszystkim na budowach,
  • transportu pneumatycznego – urządzenia o specjalnej, samoczyszczącej konstrukcji wirników.
Zamów

Szeroką gamę wentylatorów przemysłowych

Rodzaje wentylatorów przemysłowych

Wentylator przemysłowy różni się konstrukcją, sposobem montażu czy zastosowaniem. Ze względu na budowę wirnika wyróżnia się wentylatory promieniowe i osiowe, z kolei specyfika sposobu instalacji pozwala na wyróżnienie modeli kanałowych, ściennych i dachowych. Specjalne wentylatory można dodatkowo podzielić w zależności od zastosowania, m.in. na oddymiające, transportowe czy chemoodporne.

W naszej ofercie znajdziesz wentylatory o różnej specyfikacji i przeznaczeniu. Posiadamy między innymi:

  • Wentylatory promieniowe - wykorzystuje się w ogólnej wentylacji różnorodnych pomieszczeń, jednak ich wysoka wydajność i zdolność do przetłaczania dużych ilości powietrza sprawiają, że najczęściej stosowane są jako wentylatory przemysłowe. W przemyśle stosuje się je m.in. w odciągach zanieczyszczonego powietrza, do transportu pneumatycznego czy jako nadmuch bądź chłodzenie maszyn. Nasze wysokowydajne wentylatory promieniowe znalazły zastosowanie m.in. hutnictwie
  • Wentylatory osiowe - charakteryzują się cichą pracą, możliwością działania w trybie ciągłym oraz wysoką efektywnością. Nasza oferta wentylatorów przemysłowych tego rodzaju obejmuje urządzenia dostosowane do pracy w garażach, parkingach podziemnych, centrach handlowych czy tunelach.
  • Wentylatory strumieniowe - urządzenia wspomagające akcje gaśniczo-ratownicze – umożliwiają one skuteczne odprowadzenie dymów pożarowych. Stosuje się je przede wszystkim w zamkniętych obiektach wielkokubaturowych, takich jak np. tunele czy garaże. Ten typ wentylatorów wyróżnia się prostotą obsługi i konserwacji, szybką reakcją na sygnały alarmów przeciwpożarowych oraz stosunkowo niskimi kosztami ich wdrożenia oraz eksploatacji.
  • Wentylatory oddymiające - są niezbędnym ze względów bezpieczeństwa elementem ochrony przeciwpożarowej. Odprowadzają dym i trujące gazy pożarowe, umożliwiając ewakuację. Wyróżniają się one dużą wydajnością oraz odpornością na wysokie temperatury. Zwykle posiadają silniki dwubiegowe, dzięki czemu mogą być również wykorzystywane do wentylacji w normalnych warunkach. Wentylatory przemysłowe oddymiające dzieli się na osiowe kanałowe, montowane w kanałach wentylacyjnych w strefach zagrożonych pożarem, oraz na dachowe (osiowe lub promieniowe), stosowane w systemach bezpośredniego odprowadzania dymu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą wentylatorów przemysłowych: